MineCraft Wg Atma

minecraft-460x215

İlk önce wg nedir onu açıklayalım. WorldGuard bir alanı korumaya yarar. Oyuncular tarafından kırılmasını istemiyorsanız bunu yapmalısınız. Sadece adminler kırabilir.

Gerekli pluginleri yazının sonundaki link’ten indirebilirsiniz.

Pluginlerimizi indirdikten sonra plugins klasörüne atıp serverimizi yeniden başlatalım. //wand komutu ile elimize tahta balta alalım. Nereyi korumak istiyorsanız uç tan çaprazlama seçelim. //expand vert komutunu yazalım. Bu komut seçtiğimiz alanın En alttan en üstte kadar seçilmesini sağlar. Daha sonra ise /rg define vereceğinizismi yazalım . Wg işimiz bitti. Artık oyuncular burayı kıramaz. 

Flag komutları
/region flag wgismi tnt deny : Tnt wglediğiniz alana zarar veremez.
/region flag wgismi mob-spawning deny : Wglediğiniz alanda yaratık spawnlanmaz.
/region flag wgismi creeper-explosion : wglediğiniz alana creeper zarar veremez.
/region flag wgismi pvp deny : Wglediğiniz alanda pvp kapalı olur.
/region flag wgismi mob-damage deny : Wglediğiniz alana yaratıklar zarar veremez.
/region flag wgismi invincible allow : Wglediğiniz alanda ölümsüzlük açık olur.

World Edit Pluginini İndirmek İçin Tıklayın.

World Guard Pluginini İndirmek İçin Tıklayın.

Onur Ciğerci

Teknolojiyi olabildiğince yakından takip eden birisi.

MineCraft Wg Atma” için 8 yorum

 • Kasım 3, 2014 tarihinde, saat 6:52 pm
  Permalink

  merhabalar anlattığınız wgyi editlemelisiniz çok sade bir wg anlatmışsınız insanlar hammadde,editli wg nasıl atılır onu merka ediyor örneğin flaglardan bahsetmeliymişsiniz ./rg flag yeradı pvp deny (bu komut pvpyi kapatır) bu tür wgler yapmalısınız ben nasıl yapıldığını biliyorum ancak site için aşırı şekilde acemice olmuş

  Yanıtla
  • Kasım 4, 2014 tarihinde, saat 10:37 am
   Permalink

   Merhaba, değerli yorumunuz için teşekkür ederim.Bloğumuz sadece minecraft üzerine hizmet vermediği için detaylı bilgiye girmedik ama kısa sürede belirttiğiniz gibi yardımcı komutlarınıda ekleyeceğim teşekkür ederim.

   Yanıtla
 • Temmuz 24, 2015 tarihinde, saat 9:20 pm
  Permalink

  İlk Olarak //wand Bu komutla elinize Bir tahta balta gelicek Onla istediğiniz alana sol ve sağ clickle belirleyin ardından seçtiğiniz alanı wg lemek için /rg define wg ismi (mesela Arsa) Evet wg mizi attık sırada flaglarda /rg flag Arsa pvp deny (pvp kapar) /rg flag Arsa tnt deny (tnt patlarsa alan hasar almaz) /rg flag Arsa build deny (oyuncular blok kırıp koyamaz heh kırmasını istiyorsanız deny yerine allow yazın bu olumlu yapar) /rg flag Arsa mobspawning (moblar alanda spawn olamaz) /rg flag Arsa creeper-explosion (creeper patlarsa alan hasar almaz)
  Flaglar Daha çok var ama Ben bu kadar anlattım Umarım yardımcı olmuşumdur :)))

  Yanıtla
 • Aralık 2, 2015 tarihinde, saat 1:48 pm
  Permalink

  Arkadaşlar Yorumlarınız İçin teşekkür ederim ben world editte acemiydim şimdi o komutları biliyorum başkalarına gösteriyorum bu arada çapraza iki yer seçerseniz ve //walls ^^block^^ komutunu kullanırsanız ortasını yapmadan kenarlarını yapar örneğin //walls 89(Işıktaşı) O kenarları Işıktaşı Yapar ve //undo Yazdığımızda yaptığımız şeyi sıfırlar,//set 0 komutu ise orada blok bırakmaz.
  //set spawner yazarsanız seçtiğiniz yere spawner koyar /spawner yazarak hangi mobu spawnlamak istediğinizi seçebilirsiniz ordan bir mob seçtikten sonra /spawner mob yazın örneğin ineği seçtim (ingilizce yazılmalı.) /spawner cow yazarsanız inek spawneri olur ve inek spawnlar fakat inek spawnlarken altına çimen koymanız gerekir toprak fln olmaz umarım yardımcı olmuşumdur.

  Yanıtla
 • Aralık 7, 2016 tarihinde, saat 1:42 pm
  Permalink

  Korumaya Aldımız Yeri Nasıl Açarız Hangi Komutla /?

  Yanıtla
 • Ocak 15, 2017 tarihinde, saat 1:52 pm
  Permalink

  çok teşekkürler 10 numara 5 yıldız veriyorum

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir