Telefon Nasıl Gamepad Olarak Kullanılır?

tarafından
486
Telefon Nasıl Gamepad Olarak Kullanılır?

Telefon Nasıl Gamepad Olarak Kullanılır?

Mobile Gamepad - BETA

Android işletim sistemli bir telefonunuz mevcut ise Mobile Gamepad adlı uygulama ile bilgisayarınızdaki oyunları telefon üzerinden Gamepad kol olarak oynayabileceksiniz.Uygulama klavye kullanmak istemeyenler içinde bir çözüm üretiyor.Yapmanız gereken telefonunuza Mobile Gamepad uygulamasını kurup ardından server programını bilgisayarınıza yüklemektir.Aradaki bağlantıyı sağladığınızda işlem tamamlanmış olacak.

Mobile Gamepad uygulamasını Android cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.Uygulamayı telefona kurduktan sonra Windows server dosyasını da buradan indirip kurulumu tamamlayın.Aradaki bağlantıyı kurmak için telefonun bilgisayarınızda aynı kablosuz modem ağına bağlı olması gerekiyor.

Mobile Gamepad - BETA (3)

Yukarıdaki ekran karşınıza gelince program arayüzünde hangi ip adresini yazacağınızı öğreneceksiniz.

Mobile Gamepad - BETA (2)

Program arayüzünde “Settings” sekmesinde ki “Connection” kısmında yazan İp adresini telefondaki ekrana girip “Connect” tuşuna basmanız yeterlidir.Bağlantıyı sağlayacaksınız ve aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek.
Mobile Gamepad - BETA (4)
Not: Windows 8 , Windows 7 işletim sistemlerinde denenmiştir. (denediğinz işletim sistemlerini yorum olarak bırakırsanız kısa sürede yazı güncellenir.)