Telefon Nasıl Gamepad Olarak Kullanılır?

Telefon Nasıl Gamepad Olarak Kullanılır?

Mobile Gamepad - BETA

Android işletim sistemli bir telefonunuz mevcut ise Mobile Gamepad adlı uygulama ile bilgisayarınızdaki oyunları telefon üzerinden Gamepad kol olarak oynayabileceksiniz.Uygulama klavye kullanmak istemeyenler içinde bir çözüm üretiyor.Yapmanız gereken telefonunuza Mobile Gamepad uygulamasını kurup ardından server programını bilgisayarınıza yüklemektir.Aradaki bağlantıyı sağladığınızda işlem tamamlanmış olacak.

Mobile Gamepad uygulamasını Android cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.Uygulamayı telefona kurduktan sonra Windows server dosyasını da buradan indirip kurulumu tamamlayın.Aradaki bağlantıyı kurmak için telefonun bilgisayarınızda aynı kablosuz modem ağına bağlı olması gerekiyor.

Mobile Gamepad - BETA (3)

Yukarıdaki ekran karşınıza gelince program arayüzünde hangi ip adresini yazacağınızı öğreneceksiniz.

Mobile Gamepad - BETA (2)

Program arayüzünde “Settings” sekmesinde ki “Connection” kısmında yazan İp adresini telefondaki ekrana girip “Connect” tuşuna basmanız yeterlidir.Bağlantıyı sağlayacaksınız ve aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek.
Mobile Gamepad - BETA (4)
Not: Windows 8 , Windows 7 işletim sistemlerinde denenmiştir. (denediğinz işletim sistemlerini yorum olarak bırakırsanız kısa sürede yazı güncellenir.)

5 Yorum “Telefon Nasıl Gamepad Olarak Kullanılır?”

  1. CanAhmet

    Win 7 için çalışıyor ama tuş atamaları sıkıntılı saints row ıv için uğraştım ama olmadı pes de ise sorunsuz çalışıyor .

  2. mert

    hacı yardım edebılırmısınız , server deki IP yi tele gırıyorum connection timeout hatası alıyorum neden kaynaklabılr aynı wıfı ye baglılar acill

  3. AYHAN

    ADAMSINIZ MİNECRAFT SERVERLERİNİ OYNUYORUM BUNLA PCDE USB PORTLARIM YANDI ÇALIŞMIYOR O YÜZDEN BUNU KULLANIYORUM ÇOK İYİ SAOLUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir