ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Akaryakıt İndirimi


0.99 faizli ve 0.89 faizli konut kredisi paketlerinin açıklanmasının hemen ardından emlak sektöründe canlanma başladı. Bu dönemde birçok kamu kurumu da elinde olan boş lojmanları satışa çıkarmaya başladı. Bu tür bir ilan ise Kırşehir İl Özel İdaresinden geldi. 4 LOJMAN SATILACAK BAŞVURULARI KAÇIRMAK İSTEMEYENLER
Kırşehir İl Özel İdaresi satışa çıkarılan lojmanların; Kırşehir İli Merkez İlçesi Kayabaşı Mahallesi TOKİ konutları, Şehit Sahir Kurtoğlu Caddesinde 4827 ada 1 nolu parselde C2 TİP 2 Nolu Blokta 3. katta bulunduğunu ilan etti. 4 konutun da aynı konumda olduğunu bildiren kurum dairelerinin tamamının 3+1 tipinde olduğunu açıkladı. Dairelerin büyüklüğü 139 m2 olarak ilan edilirken cephe görünümleri farklı.
Dairelerin satış işlemlerine ilişkin de bilgi veren kurum; satışların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45.nci maddesine göre açık teklif (artırma) usulüyle olacağını açıkladı. 2 Haziran tarihinde konutların satışının yapılacağını ilan eden o kurum başvuruların başladığını bildirdi. Aşağıda aktardığımız şekilde konutlar için başvuruda bulunanlar ihale gününde, Kervansaray Mahallesi Şehit Fedakar Yiğit Caddesi No:1 Merkez / KIRŞEHİR adresinde ki İl Özel İdare Genel Sekreterliği İl Encümen toplantı salonunda ihaleye katılacaklar.En yüksek teklifi veren ise konutları almaya hak kazanacaklar. Listede yer alan konutlardan en ucuz 400.000 TL olurken en pahalı konut 411.000 TL olarak açıklandı. İşte kurumun satış işlemlerine ilişkin paylaştığı tablosu.Lojman özelliklerinin yer aldığı satış tablosu Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından yayımlandı. Satış tablosunu vatandaşlar kurumun resmi sitesinden görüntüleyebilir ve yine aynı siteden satış ön başvuru kılavuzunu inceleyebilirler.
LOJMAN SATIŞLARI İÇİN SÜREÇ 2 HAZİRAN TARİHİNE KADAR DEVAM EDECEK?
Ortalama 24.000 TL tutarında kuruma geçici bir güvence bedeli ödeyecek olan vatandaşlar bu ödeme ile ihaleye katılabilecekler. Ödemeyi yapan vatandaşlardan ayrıca bazı ek belgelerde talep edilir. Hazırlanan satış dosyasında bu belgeler “Hangi konuta yâda konutların ihalesine iştirak edeceğine dair dilekçe ve Genel Şartname, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Tüzel Kişilerden İstenilmez.), Nüfusa kayıtlı bulunduğu Nüfus Müdürlüğünden Yerleşim Yeri Adres Belgesi veya E-Devlet üzerinden alınan Karekodlu Yerleşim Yeri Belgesi, İhaleye Tüzel Kişi adına katılacak olanlar Şirket Ana Sözleşmesi, Yetki Belgesi ve İmza Sirküleri” olarak açıklandı. Bitlis’in Ahlat İlçesinde yer alan 3 adet müstakil lojmanın satışının yapılacağı ilan edildi. Ahlat Milli Emlak Müdürlüğü lojman satış duyurusunda, Erkizan Mahallesinde yer alan 3 adet müstakil lojmanın aynı fiyatla satışının yapılacağını açıkladı. Tam hisseli memur konutu ve arsası olarak satılacak olan lojmanlar için tüm detaylar.
MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN SATILIK MÜSTAKİL LOJMANLAR
Kurum müstakil lojmanların Erkizan Mahallesinde 210 ada, 73, 74 ve 75 parselde yer aldığını duyurdu. Gayrimenkul vasfını memur konuru ve arsası olarak tanımlayan kurum konutun fiili durumu hakkında ise üzerinde 1 adet tek katlı lojman bulunmaktadır, bilgisini verdi.
Konutların özellikleri hakkında da bilgi veren Ahlat Milli Emlak Müdürlüğü, 3 lojmanın da 647 m2 büyüklükte olduğunu açıkladı. Konutların muhammen bedelleri 650.000 TL başvuruda bulunacak olanların geçici teminat bedeli olarak ödeyecekleri ücret ise 65.000 TL olarak duyuruldu.Bu lojmanlardan birisini almak için niyetlenen bir vatandaş başvurularını “Yukarıda özellikleri ve tahmini bedelleri yazılı Hazineye ait 3 adet taşınmazın satış ihalesi hizasında belirtilen tarih ve saatte 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesine göre AÇIK TEKLİF USULÜ ile Ahlat Kaymakamlığında (Milli Emlak Şefliği) oluşturulacak Komisyonca Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılacaktır.” açıklamasına göre yapacak.
BAŞVURULARIN TAMAMLANMASI İÇİN
Başvuruların tamamlanması için istekliler ilk olarak Ahlat Milli Emlak Müdürlüğüne gidecekler yada kuruma dijital kanallarla ulaşıp posta yoluyla ihale şartnamesini alacaklar. İhale şartnamesini alan vatandaşlar 65.000 TL geçici teminat bedelini kuruma ödeyecekler. Daha sonra şartnamede yer alan tüm alanları imzalayacak olan vatandaşlar kurumun istediği evrakları da bir araya getirecekler.
İhaleye katılacak olanlar; geçici teminat makbuzunun yatırıldığına dair belge, Yasal yerleşim yerini gösterir belge, tebligat için Türkiye’de adres göstermeleri ve nüfus cüzdanı sureti ile kuruma gidecekler ve başvurularını tamamlayacaklar.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!