Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

4

akilli_telefon_alirken_nelere_dikkat_edilmeli

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar çokça tercih edilir oldu.Ancak telefon alırken tüketicinin beklentileri ve ihtiyaçları da önemli bir detaydır.Her gün yeni bir model telefon piyasaya çıkarken tercihlerde de farklılıklar olmaktadır.Peki akıllı telefon alırken nelere dikkat edilmelidir?

Akıllı telefon alırken öncelikle bütçe belirlenmelidir.Beklenti ve ihtiyaçlarda belirlenerek bir fikir oluşturulmalıdır.

Telefonlarda ilk olarak ekran büyüklüğü göze çarpar.Oyun oynamak için alıyorsanız ekranının büyüklüğü önemlidir.Büyük ekranlı akıllı telefonlar tercih edilmelidir.

İş için kullanılacak bir cihaz arıyorsanız hafıza genişliği de önemlidir.Ayrıca telefon markasının veya işletim sisteminin program desteği ve güncellemeleri önemlidir.

Kamerasının iyi ve kaliteli olması da önemlidir.Son zamanlarda selfie modasıyla birlikte ön kameranın da megapiksel detayları gibi özellikleri önemsenmeye başlamıştır.
Son zamanlarda özellikle suya veya toza dayanıklı akıllı telefonlar piyasaya sürülürken bu modellerin de avantajlı olduğu unutulmamalıdır.

4 Yorum
 1. Halil İbrahim Kaya

  Valla benim tek dikkat edeceğim şey hızlı olsun yeter bilgi için teşekürler.

 2. Gökalp

  Akıllı telefon alırken dikkat etmemz gereken herşeyi anlatmışsınız ama uygun telefonu nereden alabileceğimizi söylememişsiniz genede teşekkür ederim.

  1. Onur Ciğerci

   Türkiyede: Vatan Bilgisayar
   Yurt Dışı: Amazon

 3. burak erdem

  akıllı telefon alacak arkadaşların günlük fırsat ürünlerine bakmalarını tavsiye ederim, çok yüksek indirimler oluyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.