Amazon insansız hava araçları ile sipariş götürmeye başlıyor!

0

amazon-insansiz-hava-araciyla-siparis-teslimati-yapmaya-basliyor-705x290

 

Amazon, geçtiğimiz yılın aralık ayında insansız hava aracı kullanılarak siparişlerin teslim edileceğini açıklamıştı.PrimeAir servisiyle drone adı verilen insansız hava araçlarının kullanılacağını açıklayan Amazon, bu araçların16 kilometrekarelik alanda yaklaşık 2,3 kilogramlıkürünleri saklama kabı kullanarak taşıyabileceğini ifade etmişti. 

Müşterinin, siparişi verdikten 30 dakika sonra ürünün eline ulaşabileceğini söyleyen Amazon (bizde de D.minos Pizza 500 metre öteden hemde motosikletle anca getiriyor),Amerika‘daki sıkı düzenlemeler sebebiyle çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürüremiyor. Drone‘ların test sürecini daha sağlıklı görmek isteyen Amazon, bu hizmeti Hindistan’da devreye sokmaya hazırlanıyor. Mumbai ve Bangalore şehirlerinde başlayacak test sürecininHindistan Sivil Havacılık Kurumu tarafından sorun oluşturmaması, Amazon‘un işini daha da kolaylaştırıyor. Neden bu şehirlerin seçildiği ile ilgili soruları şirket, Amazon‘un ürün depolarının bu iki şehirde bulunduğu şeklinde cevaplıyor.

Test süreci, bu yıl bitmeden Hindistan’da başlayacak. Aşağıdaki iki videoda drone‘ların (insansız hava araçlarının) teslimat sürecini izleyebilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.