Android Cihazlarda Gizlilik Nasıl Korunur ?

0

android-cihazlarda-gizliligi-korumanin-yollari

Telefonda sakladığımız bilgilerimizin bazıları da başkalarının görmek istemeyeceği cinsten olabiliyor. Peki bu verileri nasıl güvenle saklayabiliriz. Telefonumuza ekran kilidi veya şifre koymak bazen yeterli olmayabiliyor.

cizgi

APPLOCK

Applock kısaca bir şifre koyma uygulaması. Ekran kilidi koymayı sevmeyenler için ideal bir çözüm olarak çıkıyor karşımıza. Kullanımı çok kolay olan bu uygulama sayesinde telefonun tamamına değil deistediğiniz uygulamaya kilit koyuyorsunuz.

Applock uygulamasını indirmek için TIKLAYIN.

cizgi

ANDROGNITO

Andrognito uygulaması çok güzel bir arayüze sahip, hem de işini hakkıyla yapan bir uygulama. Andrognito cihazınızda gizlemek istediğiniz öğeleri saklarken, görünürlüğü de ortadan kaldırıyor. İçinde gelen “Stealth Mode” seçeneğini kullandığınız zaman, telefonu sizden başka kullanan kimse içeriğe ulaşamıyor.

Andrognito uyulamasını indirmek için TIKLAYIN

cizgi

Smart Hide Calculator

Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan hesap makinesine  şifrenizi yazıp eşittir işaretine basıyorsunuz. Karşınıza bütün bilgileriniz geliyor. Burada en önemli etken şifrenizikolay bulunabilecek birşeylerden oluşturmamak. Çünkü hesap makinesini kullanan birisinin şans eseri, kolay şifreyi bulma ihtimali daha fazla olacaktır.

Smart Hide Calculator uygulamasını indirmek için TIKLAYIN

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.