Assassin’s Creed Rogue İncelemesi

0

Assassin's-Cred-Rogue-İncelemesi

Assassin’s Creed serisinin PC oyuncularına göre son halkası Rogue oldu. Konsollar için detaylıca incelediğimiz oyunu kısaca özetlemek gerekirse, inanılmaz bir senaryoya ve atmosfere sahipti. Assassin’s Creed: Unity, serinin çok sayıda hayranı için düş kırıklığı oldu. Bu sebepten Rogue, bilhassa PC’de biraz daha değere bindi. Rogue’da, madalyonun diğer yüzünü görüyor, biraz da Tapınakçıların gözüyle Assassin’s Creed evrenini yine keşfediyoruz. üstelik yanımızda serinin en sevilen karakterlerinden Haytham Kenway bulunuyor.

Önceki sorunlar bir bir ortadan kalkıyor

AC: Rogue’un eski kuşak konsollarda iki adet mühim problemi vardı: Birincisi, Black Flag’ten çok daha fena grafiklere sahip olmasıydı. ikinci sorunsa, kontrollerde yaşanıyordu. PC platformu için yapımcılar oyunu yine yaratmaktan çekinmemişler. Ubisoft Sofia daha önce, PC’ye AC III: Liberation ile adım atmıştı. Buradan aldıkları ders ile Rogue’un grafiklerini ve denetim sistemini maksimum biçimde optimize etmişler.

Assassin’s Creed Rogue inceleme

PS3 ve Xbox 360’taki Rogue ile PC’deki oyun içinde çok büyük grafik farkları mevcut. Gene de Unity’in yeni nesil grafik motoru beraberinde Rogue biraz yavan kalıyor. Fare ve klavye ile daha rahat bir duruma gelen kontroller deyim yerinde ise akıyor.

Shay Patrick Cormac’ın, Assassin’likten, Templar’lığa geçtiği dramatik hikaye tam olarak PC’de daha ayrı bir tat veriyor. Ubisoft malum, Unity’in ön plana çıkması için, eski nesil konsollarda Rogue’un grafiklerini düşürmek gibi benzeri bir strateji izlemişti.

Rogue’un PC’deki grafikleri, Black Flag kadar iyi. üstelik 60 FPS ile birlikte ara sahnelerdeki garip durağanlık hissi de ortadan kalmış. Işık ve gölge efektleriyle konsolla kıyasla değişik bir oyunla karşılaşmışsınız hissini veriyor.

Assassin’s Creed Rogue inceleme

Gemi savaşları, gizemler ve AC serisi arasındaki enteresan kesişmeler

Rogue umumi şekilde size, gemi savaşları, Templar gizemleri, ACIII, AC: Black Flag ve Unity’i birbirini bağlayan güzel bir senaryo sunuyor. Shay Patrick Cormac gibi yeni bir karakterle tanışıyoruz ve senaryo kısa zamanda bu karakteri benimsememizi sağlamaktadır.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.