Bilinmesi Gereken CS:GO Taktikleri

0

Eğer, Counter Strike:Global Offensive’de hızla üst basamaklara çıkmak istiyorsanız yazımız içerisinde paylaşacağımız tüm taktikler tam size göre!

1- Ayak Sesleri

Rakibinizi yakalayabilmek için, ayak seslerini dinlemek çok etkili bir tekniktir. Özellikle, yavaş yürüme alışkanlığına sahip olmayan ve ses kasmayan oyuncuları bu taktik ile gafil avlayabilirsiniz! Bu adımı uygulayabilmek için haliyle kulaklığa ihtiyacınız olacak.

2- Takım Çalışması

Takımınızla beraber karar almanız, sizi mutlak galibiyete götürecektir. Kavga etmek yerine, birleştirici olun ve taktiksel oynayın!

3- Takım İçi Savaş Çıkartmayın

Takım arkadaşlarınızla hiçbir şekilde kavga etmeyin, birbirinize saldırmayın. Yazılı ve sesli kavgalar kısa sürede oyuna yansıyabiliyor. Takım içi savaş sizi mutlak mağlubiyete götürecektir.

4- Silah Tercihi

Counter-Strike: Global Offensive oynarken kendinize en ideal silahı seçmeniz gerekiyor. Kullanamadığınız silahları, güçlü olduğu için seçmek, sizi mağlubiyete uğratacaktır.

5- Crosshair

Her oyuncunun crosshair seçimi nasıl aynı olabilir ki? Kendinize uygun bir crosshair yapmak için Steam üzerinden atölyeden map indirebilirsiniz.

6- Silahı Kontrollü Kullanmak

M4A4, M4A1 ve AK47 gibi silahlar ile kesinlikle rastgele taramayın. Daha iyi ve isabetli atışlar için silahınızı 3-4 mermi 3-4 mermi şeklinde ateşleyin. Çok yakın mesafede bu kural değişebilir.

7- Bomba Kullanımı

Bombalar, CS: GO ‘da size taktiksel açıdan yardımcı olabilecek en yakın dostunuzdur. Ancak yanlış kullanım ile, olası ölüm muhtemel.

8- Eğilmek

Eğilmek, düşmanları daha basit avlayabilmeniz için yardım eder ama sürekli eğilmenizin sizi kolay bir av haline getirebileceğini unutmayın.

9- Ninja Defuse

Counter Terrorist takımında iken, önceliğiniz kurulan C4’ü imha etmektir. C4’ü imha etmek için birçok teknik var. Bunlardan bir tanesi de Ninja Defuse. Uygun zamanda, en uygun bombaları fırlatarak terörist takımı farketmeden bombayı imha edebilirsiniz!

10- Tüm Haritaları Bilmek

Eğer, Counter Strike:Global Offensive’de hızla rank yükselmek istiyorsanız, haritaları iyice öğrenmeniz bu işte ilk adımı tamamlamış olmanız demektir. Tüm haritaları tamamen öğrenin ve ondan sonra rekabetçi maça arkadaşlarınızla beraber veya tek başınıza giriş yapın!

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.