En İyi Kamera Uygulamaları

0

en-iyi-kamera-uygulamasi-705x290

A Better Camera


Sadece Android versiyonu olan bu uygulamanın en güzel özelliği ise HDR çekim özelliği özellikle dış çekimlerde gölge ve ışık arası geçişin ayarlanmasını sağlayan bu özellik A Better Camera‘da oldukça başarılı bir şekilde uygulanmış. Onun dışında telefonun ekranına Wigdet olarak gelen kısayolları ile de hızlıca kameranıza ve kameranızın çeşitli modlarına tek tuş ile ulaşabilmeniz da kullanım açısından oldukça kolaylık sağlıyor.
 

 

Google Kamera

Google’ın kendi kamera uygulaması olan bu programda “Photo Sphere“, “Panaroma“, “Lens Bulanıklığı“, “Kamera” ve “Video” olmak üzere 5 farklı özellik bulunuyor. Bunlardan en önemlisi “Photo Sphere” bu özellik o kadar çok sevildi ki Google Kamera bu özelliğini “Photo Sphere” olarak App Store‘daApple için de indirmeye sundu.
 

Retrica


Türk Kızları‘nın bayıldığı bir uygulama olan bu kamera uygulaması çirkini güzel, güzeli daha güzel gösteren instagram hesabınızın olmasına gerek kalmadan sizin fotoğraflarınızı efektler ile güzelleştiren bir uygulama. Tek handikapı fotoğrafınızın sağ alt köşesinde “retrica” yazması. Retrica’nın bu kadar çok tercih edilmesindeki sebep ise fotoğraf çekmeden önce efekt vermeniz. Ayrıca arka arkaya bir kaç fotoğraf çekerek bunları tek bir fotoğrafta kare kare göstermesi de “retrica” isimli uygulamanın bir başka tercih sebebi. Uygulama iOS ve Andorid Marketler‘de var fakat WindowsPhone’da yok.
 

Phogy


Phogy‘e aslında tam bir fotoğraf çekme uygulaması değil, yaratıcı fotoğraf çekme uygulaması diyebiliriz. Çektiğiniz fotoğraflara 3 boyutlu havası veren bu uygulama ile siz de bir birinden farklı çalışmalara imza atabilirsiniz. Uygulama sadece Apple ve Andorid Marketler’de var.

 

GIF Camera


Son uygulamamız da adından da belli olacağı üzere GIF yapma uygulaması olan GIF Camera. Çektiğiniz videoları GIF’e dönüştürerek eğlenceli GIF’ler hazırlayabilirsiniz. Uygulama sadece Android Market‘te olsa da diğer marketlerde de bu uygulamaya benzer uygulamalar var.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.