ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Fakirliğe ve Rızkın Kesilmesine
1-Günah İşlemek/ Büyük Günahlar 76 tane büyük günah vardır. Bunları insan irtikap edince insanın 40 günlük riski eksilir.
2-Yalan Söyleme Aslında yalan söylemek de bu 76 tane büyük günahın içine girer.Fakat insanlar yalan söylemeyi artık sıradan bir şeyi saydığı için bunu özel olarak belirtme ihtiyacı duyulmuştur.
3-Çok Uyumak Özellikle sabah namazı vakti ve Güneş Doğarken uyumak Çünkü melekler rızkı bu vakitte dağıtırlar. Eğer kişi uyanık ise rızkı ayağına gelir. Eğer uyuyor ise rızkı yeryüzüne nasıl açılır? Arada bul denir.
4-Kıyafetsiz Uyumak İnsanların sizi kıyafetsiz bir vaziyette görmesinden utanırsınız. Peki Allah-u Teala ve melekleri insanlardan daha fazla utanılmaya layık değil midir? Hiç düşündünüz mü? Sağ ve sol omuzumuzda olan Kiramen Katibin melekleri her an bizimle bizleri gözetliyor. televizyondaki Biri Bizi Gözetliyor dizisini izleyeceğinize gerçekten birinin bizleri gözetlediğini ve yaptığımız her şeyi kaydettiğini düşünmemiz gerekmez mi?
5-Ayakta İş-emek Erkekler için ayakta iş-emek hem prostat gibi hastalıklara neden verir? Hem Peygamberimiz hadisi şerifinde ayakta id-rar yapmanın dindeki hükmü Hazreti Cabir den gelen bir rivayette ayakta idrar yapmayı ya-sakladı denilmekte.
6- Kıyafetsiz İşemek Bu da yine 40 günlük rızkın eksilmesinin sebeplerindendir. Çünkü işenilen yerler yani Tuvaletler şeytanların ve cinlerin cirit attığı yerlerdir. İnsanları bu vaziyette gördükleri zaman hemen musallat olurlar.
7-Cünüpken Yemek Yemek Cünüpken yemek yemek aynı zamanda mekruhtur. İnsanın temizlikten uzak olduğu için Çünkü Temizlik imandandır.
8-Yaslanarak Yemek Yemek Zazül Meat isimli eserinde ittika yani yaslanma kelimesinin bağdaş kurarak oturmak bir şeye dayanarak oturmak sağa ve sola dayanarak oturmak manalarına geldiğini bu oturuşlarda üçüncüsü mideye zararlı olduğu için diğer ikisi de zalimlerin oturuşu olduğu için bu oturuşların üçünün de yasaklanmış olduğunu söylemiştir.
9-Ekmek Kırıntılarını Çöpe Atmak Sofrada dökülen ekmek kırıntıları itina ile toplanıp balkon veya pencere kenarına konarak kuşların yemesi sağlanabilir veya yolda caddede ekmek yemek yere illaki ekmek kırıntıları dökülür. Arkandan gelen insanlar da onlara basarlar ve her bir düşen Ekmek Kırıntısı için 40 günlük rızkın eksilir
10-Soğan ve Sarımsak Kabuklarını Ateşle Yapmak Çünkü soğan ve sarımsak kabukları cinlerin paralarıdır. Yani onlar için bir nimettir. Dolayısıyla nimet hor görülmüş olur
11-Anne ve Babayı İsmiyle Çağırmak Çünkü yahudi ve hristiyanlar anne ve babalarına ismi ile hitap ederler Mehmet Bey Ayşe Hanım gibi veya Bay John Madame Cake gibi kafirleri taklit olduğundan dolayı Müslümanlara yasaklanmıştır ve rızkın eksilme sebeplerinden biri olmuştur.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!