Fortnite İnceleme ve Sistem Gereksinimleri

0

Teknoloji geliştikçe eğlence dünyası da bu değişime uyum sağlıyor. Bu durum en çok da oyun sektörünü etkiliyor. Her gün yeni oyunlarla tanışan oyun tutkunları, bu kadar bol içeriğin bulunduğu çağa denk geldikleri için oldukça şanslılar. Bu yazımızda ise oyun dünyasını kökten değiştiren, en yeni ve popüler oyun türü olan hayatta kalma oyunlarından birini inceleyeceğiz. Bu oyun tabii ki son zamanların en hızlı yükselişe geçen hayatta kalma oyunu Fortnite.

Hayatta kalma oyunlarının önlenemez yükselişinin ardından, en çok dikkat çeken oyun Fortnite oldu. Rakiplerinin ücretli sunduğu aynı oyun deneyimini ücretsiz olarak sunduğu için kısa sürede geniş oyuncu kitlesi tarafından benimsendi. İlk başta arkadaşlarınız ile birlikte sadece binalar inşa ettiğiniz ve yapay zekaya karşı savaştığınız Fortnite, Battle Royale modunu oyuna eklemesiyle inanılmaz bir büyüme gösterdi. Öyle ki en büyük rakibi olan Pubg’yi, oyuncu sayısıyla kısa sürede geride bıraktı.

Oyunun, benzer diğer oyunlara kıyasla kullanıcılarına sunduğu inşa etme özelliği oldukça dikkat çekiyor. Bu sayede hayatta kalma oyununun sadece ateş etmek ve koşmak olmadığı ortaya çıkmış oluyor. Oyunda çevrenizde bulunan kaynakları toplayarak, bu kaynaklardan savunma birimleri inşa ediyorsunuz. Tuğla, odun ve demir ile bir sığınak inşa etmek oldukça işe yarıyor. Örneğin iyi inşa edilmiş bir binanın üstünden rakiplerinizi kolayca alt edebiliyorsunuz. Bu yüzden yaratıcı ve stratejik düşünme becerisine sahip oyuncular, bu oyunda kısa sürede başarıya ulaşabiliyorlar.

Oyuna başlarken bir hava aracı sizi diğer oyuncularla birlikte haritaya atıyor. Bu adımdan sonra yapmanız gereken en önemli şey bir silah bulmanız ve karşınıza çıkan rakiplere topladığınız kaynaklar ile stratejik tuzaklar kurmanız. Doğru taktikler ve biraz beceri ile kısa sürede liderlik koltuğuna oturabilirsiniz. Bu tür oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu sürükleyici ve macera dolu oyunda uzun saatler harcamaya hazır olun.

 

Fortnite Sistem Gereksinimleri

Fortnite, çeşitli bilgisayar donanımlarında en iyi performansı verecek şekilde tasarlanmıştır, böylece mümkün olduğunca çok sayıda oyuncu Fortnite dünyasına katılabilir. Bilgisayarda Fortnite oynarken en keyifli deneyimi yaşamak, donma ve takılmalarla karşılaşmamak için aşağıdaki sistem özelliklerine sahip olmanızı tavsiye ediyoruz.

Oyunun Desteklediği İşletim Sistemleri:  Oyunun maalesef Windows XP desteği ve 32 bit işletim sistemi desteği bulunmuyor. Oyunu Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemleri ile oynayabilirsiniz.

İşlemci:  Fortnite oynayabilmeniz için işlemciniz minumum Intel Core i3 2.4 Ghz veya dengi bir işlemciye sahip olmanız yeterli fakat daha iyi bir performans için Intel Core i5 2.8 Ghz veya dengi bir işlemci ile oynamanız tavsiye edilir.

Ram: Fortnite oynayabilmeniz için yeterli görünen ram miktarı 4 GB, fakat daha akıcı bir oyun deneyimi için 8 GB ram daha iyi olacaktır.

Ekran Kartı: Fortnite oynayabilmeniz için yeterli görünen ekran kartı Intel HD 4000 ve dengi ekran kartları fakat daha iyi performans için Nvidia GTX 660 ve dengi ekran kartları tavsiye ediliyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.