Google Adsense Başvuru

0

adsensekazanc

 

Google Adsense servisine kayıt olmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Google Adsense, Google’ın reklam servisidir.

1.Aşama-Hesap Onayı

Google ilk olarak başvuru yaptığınız sitenin Adsense banlı olup olmadığını inceler. Ardından adınıza kayıtlı başka bir Adsense hesabı olup olmadığını kontrol eder.

 

2.Aşama-Site İncelenmesi

Birinci aşamayı başarı ile tamamlayan kullanıcılar daha detaylı bir inceleme altına alınır. İkinci aşamada kullanıcıların siteleri, Adsense çalışanları tarafından incelenir. Bu inceleme süreci yaklaşık 2-7 gün arasında sonuçlanır.

Özgün İçerik: Site incelemesinin ilk aşaması özgün içeriktir. İnceleme altına alınan sitede kopya içerik, spam veya telif hakkı içeren materyallerin bulunup bulunmadığı incelenir.

Künye: Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka doğru bir künye oluşturun.

 

İndeks Sayısı: Google’ın bir dikkat ettiği konu ise indeks sayısıdır. Sitenizin ne kadar aktif olduğu Google açısından önemli bir kriterdir. Bu konuda sitenizi güncel tutmak çok önemlidir.

Hit Sayısı: Unutmamalısınız ki Google ile karşılıklı olarak bir iş yapacaksınız. Şirket kendisini boş yere oyalayan kullanıcıları sevmez. Bu yüzden başvuru yapmadan önce belli bir tekil kullanıcı sayısına ulaştığınızı kontrol edin. Örneğin günlük 100 tekil kişi.

Başvuruda Sorun Çıkartan İçerikler: Site sahipleri farketmeden Google’a ters düşen içerikler yayınlayabiliyor. Örneğin yetişkin içerikli paylaşımlar/fotoğraflar Adsense’e kayıt olmanıza engel olacaktır.

 

Son Adım

Başvuru yapmadan önce sitenizde yetişkin içerik olmamasına,kopya içerik olmamasına dikkat ediniz. Başvuru yapmadan önce reklam alanlarınızı aktifleştirin. Bir sayfada en fazla 2-3 reklam alanı bulunsun. Adsense başvurunuz kabul olur ancak reklam yayınlanmazsa tedirgin olmayın, Google’ın sitenize reklam yönlendirmesi birkaç günü bulabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.