iOS 8’den iOS 7’ye Nasıl Dönülür ?

0

ios-8-den-ios-7-ye-dönme-705x290

 

Apple cihazlarında iOS 7.1.2 bulunan kullanıcılardan bazıları, yeni geçtikleri iOS 8 uygulamasından pek memnun değil. iOS 7’ye dönmek istiyorsanız çok geç değil.

Öncelikle iOS 7’de yapılmış bir yedeğe ihtiyacınız var. iOS 7’ye döndüğünüz anda iOS 8 yedeğinizi geri yükleme şansınız artık kalmayacak. Bunun yanı sıra iOS 7.1.2 firmware’i indirmelisiniz. Firmware dosyasının uzantısı “ipsw” olmalı. Son güncellemeyi yaparken bu dosyayı kaydetmiş olmalısınız. Dosya adının 7.1.2 rakamlarını içermesi gerekiyor.

Eğer bu dosyayı bilgisayarınızda bulamıyorsanız onu Redmond Pie’ın sağladığı bağlantılardan indirbilirsiniz. Doğru iPhone / iPad modeli ve doğru kablosuz antenler için sunulan firmware dosyasını indirmeye özen gösterin.

 

fft16_mf2442192

 

Firware’i indirdikten sonra “Find My Phone” işlevini kullanmalısınız. (Ayarlar > iCloud yolunu izleyerek) Daha sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak iTunes’i çalıştırın.

iTunes’ta Summary sekmesine tıkladıktan sonra Windows’ta Shift, Mac’te Option tuşuna basılı tutarak “Restore” düğmesine tıklayın. Sonra da iOS 7.1.2 IPSW dosyasını seçin, hepsi bu kadar.Unutmayın; verilerinizi geri yüklemek için iOS 7’de alınmış bir yedeğe ihtiyacınız var.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.