iOS Cihaz Hızlandırma Yöntemleri

0

ios-logo

 

İos alt yapısıyla çalışan iphone ve ipad cihazları kullanıcıları zamanla memnun etmemeye dahası yavaşlamaya başlıyorlar. Tüm bilgi işlem cihazlarında bu durum aynı şekilde olsa da iphone sahipleri, yüklü miktarda para ödedikten sonra cihazının yavaşlamasına anlam veremiyor. Bu nedenle de ios cihaz hızlandırma işlemlerine veya ipuçlarına ihtiyaç duyabiliyorlar.

Öncelikle ios cihazındaki kullanılmayan resim, video ve uygulamaların silinmesi depolama alanının artmasına yardımcı olacaktır. 1-2 uygulama için performans artışı gözlenemese de uzun süredir belleği dolduran onlarca uygulamanın silinmesi cihaza oldukça iyi gelecektir. İos cihaz hızlandırma sırasında otomatik uygulama indexleyen spotlight uygulamasını kapatmak da akıllıca bir işlem olacaktır. Uygulama özellikle düzenli kullanıcılar için çok gereksiz olmaktadır. Uygulamayı Ayarlar > Genel >Spotlight Araması yolu ile kapatmak mümkün olacaktır.

İos cihaz hızlandırma işlemi için son aşama ise ön belleği işgal eden tüm belge, resim ve uygulama arttıklarının ortadan kaldırılması işlemidir. Bunun için app store üzerinden uygun bir temizleme aracı indirmek ve çalıştırmak yeterli olacaktır. Cihaz, ilk günkü kadar mükemmel bir hızda olamasa da kullanıcı ihtiyaçlarına iyileştirilmiş hızıyla cevap vermeye devam edebilecektir.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.