iPhone 6 Grafik Performansı

0

iphone-6-nin-grafik-performansi-nasil-705x290

 

Apple, iPhone  6’nın iPhone 5S’ye oranla %50 daha iyi grafik performansıyla piyasaya çıkacağını vaat etmişti, fakat çıkan sonuçlar beklentilerin epey altında bir GPU performansına işaret ediyor.

Basemark X’te 21 bin puanın biraz daha üstünde bir sonuç elde eden iPhone 6’nın, 5S’den sadece %5 daha iyi bir grafik performansına sahip olduğu ortaya çıktı.

Rogue Seris 6XT mimarisine sahip olan altı çekirdekli GX6650 grafik işlemcisinden gücünü alan iPhone 6,önceki iPhone’larda kullanılan GR6430’dan çok da fazla üstüm bir performansa sahip değil. ZiraGX6650’nin 115 GFLOPS’u aşan gücüyle 76,8 GFLOPS seviyesinde bulunan GR6430, aynı segmentte dahil değil. İlk kez bir teste tabi tutulan iPhone 6, ilk sınavından maalesef geçerli bir not alamadı.

iPhone 6 Plus’ın da aynı performansta olduğunu söyleyecek olursak, yeni nesil iPhone’ların kullanıcılarına akıcı bir oyun performansı sunması biraz zor gibi görünüyor. Fakat sadece bir testle de olumsuz düşüncelere kapılmamak gerekiyor. Bu nedenle kesin notlarını vermeden Apple A8 çipset analizi ve stabil iOS 8 işletim sistemli cihazlardan gelecek sonuçları beklemek, daha sağlıklı olacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.