Minecraft Sunucusu Nasıl Açılır?

0

Minecraft tüm dünyaya 2011 yılında yayılmış bir bilgisayar oyunudur. Çok basit grafiklerden oluşması gözü önce biraz rahatsız etse de yaratıcılığın hâkim olması Minecraft oyununu popüler yaptı. Bugün çoğunluğu gençlerden oluşan 18 milyon kişi bilgisayarlarında Minecraft oynuyor. Xbox, Playstation, İos ve Android platformları da eklenince kullanıcı sayısı 40 milyona ulaşıyor. Tabi bu sayı gün geçtikçe artıyor. Oyun bağımlıları için Minecraft harika bir dünya. “Bigger Than Earth” sloganının hakkını da veriyor. Oyunda madenleri kullanarak yapılar inşa edebiliyorsunuz. Geceleri ortaya çıkan yaratıklar ile de savaşabiliyorsunuz. İster ev istey şato, ister köy ister kasaba yaratarak sınırsız bir hayal gücü kullanımı ile kendi dünyanızı yaratabiliyorsunuz.

Server olarak geçen Minecraft sunucusu nasıl açılacağı konusu son dönemlerde oldukça merak konusu oldu. Birçok oyuncu nasıl Minecraft sunucusu kuracağını bilmiyordu. Forumlarda, Youtube’ da ve diğer birçok içerik paylaşım platformunda bu konu defalarca tartışıldı. Bunun için size hazır Minecraft sunucusu nasıl indirilir, onu anlatacağız. Bildiğiniz üzere Minecraft çok oyunculu olarak oynanabiliyor. Yani IP ile dilediğiniz sunucuya girebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınızla ya da diğer oyuncularla oyun oynayabilirsiniz.

Minecraft Sunucusu Nasıl Açılır?

Minecraft sunucusu kurmak için, Hamachisiz server kurmak için Port açma ve Hosting firması ile minecraft sunucusu kurma adı altında iki tür sunucu kurma şekli vardır.

Port açarak Minecraft sunucusu açmak için Wi-fi kullanıyorsanız Wireless Lan, eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız Ethernet kısmına girin. Daha sonra IP adreslerini bir kenara not edin. Aynı kısımdan “Default Gateway” kısmına girin, not aldığınız IP adresini yazın ve modem ara yüzüne giriş yapın. MacOS ile de port yönlendirme kısmından bu işlemi yapabilirsiniz. Burada asıl dikkat etmeniz gereken nokta IPv4 adresi ile giriş yaparken arkadaşlarınızın da bu IP adresi ile giriş yapacak olmasıdır. Şimdi bu küçük ve önemli detayı verdikten sonra asıl işlemimize dönelim. Minecraft klasörüne girmelisiniz ve “server.properties” ayarlama dosyasını bulup açmalısınız. Daha sonra “server – ip” satırını bulmalısınız. Kopyaladığınız ya da bir kenara yazdığınız IP adresini oraya girin. Böylece artık sunucu açabilirsiniz.

Minecraft Sunucusu Açmak İçin VDS

Aslında en basit Minecraft sunucusu açma yolu Hosting firmalarıdır. Bu ücretli bir servistir. Sunucunuz 7/24 açık olur. Arkadaşlarınız ile ya da global şekilde oyunu oynayabilirsiniz.

SPDNet Telekomunikasyon firmasından VDS satın alarak hemen minecraft sunucunuzu kurmaya başlayabilirsiniz. Alacağınız bulut sunucu sayesinde ışık hızında bir makineye sahip olacaksınız!

Minecraft sunucu açacaklar için tavsiye ettiğimiz VDS paketi (başlangıç için ideal):

  • 1 Çekirdek İşlemci
  • 1 GB Ram
  • 30 GB Harddisk
  • Ücretsiz Ddos Koruma
  • Türkiye Lokasyon
  • 25 TL

Site üzerinden diğer bulut sunucu paketlerini de inceleyerek bütçenize uygun olan daha iyi bir bulut sunucu satın alabilirsiniz. Ayrıca SPDNet Telekomunikasyonun hosting paketlerini de inceleyerek sunucunuz için internet sitesi açabilirsiniz.

Minecraft için sunucu paketleri, bulut sunucu paketlerini ve SPDNet Telekomunikasyon firmasının diğer hizmetlerini incelemek için hemen tıklayın!

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.