Pagerank Arttırma Yöntemleri

1

google-pagerank

 

Pagerank, Google arama motorunun sitenizi belirli kriterler aracılığı ile kıyaslayarak değerlendirilen bir birimdir. Bu değerler sitenizin sayfa kalitesini belirler. Pagerank güncellemesi sık sık gelen bir güncelleme değildir, tahmini olarak 3-4 ayda bir olarak güncellenen bir puanlama sistemidir. Pagarank ile Google sıralamasının hiçbir alakası yoktur, fakat link alımlarında çok önemli bir yere sahiptir.

Pagerank Artırmak İçin Bazı Yöntemler;

1) Link Alımı

Link alımı, Pagerank değerinizi artırmak konusunda ki en önemli yöntemlerden birisidir. Özellikle yüksek Pagerank değerine sahip sitelerden link alımı yaparsanız hızlıca Pagerank değeriniz yükselmiş olur. Örnek vermek gerekirse,PR0 değerine sahip bir web siteniz için 4 Adet PR2 siteden link alımı yaparsanız sıradaki güncellemede Pagerank değeriniz PR1 olacaktır. Ayni durumu düşünelim, PR0 bir web siteniz var, 1 Adet PR5 siteden backlink alımı
yapmanız durumunda bir sonrak güncelleme ile PR3 değerine sahip olabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta link alımları kısa dönemler şeklinde değil, uzun vadeli veya kalıcı olarak alınmalıdır.

 

2) Bloglara Yorum Yapmak

Yüksek veya düşük PR değerine sahip bloglar ve forumlardan yorumlar aracılığı ile backlink elde edebilirsiniz. Bu yöntem pek fazla Pagerank değerinize katkı sağlamıyor fakat genel duruma bakıldığı zaman almış olduğunuz backlink sayısına bağlı olarak bu yöntemde size bir katkı sağlayabilmektedir. Sizlere tavsiyem genellikle webmaster
forumlarına girerek link akzanabileceğiniz siteleri tanıtım veya blog backlink katagorilerine bakarak analiz ediniz ve web site adresiniz le birlikte bu sitelere yorumlar yapınız.

 

3) Forum Tanıtımları Yapmak

Bu yöntem size backlink kazandıracağı gibi SEO açısından çok önemli bir fayda sağlayacaktır. Farklı forum adreslerinde sitenizin tanıtımlarını yaparak Pagerank değeri kazanmanız için sizde sitenize yardımcı olabilirsiniz. Forum tanıtım listeniz yok ise sizlere tavsiyemiz internet üzerinde ufak çaplı araştırmalar yaparak bir liste elde etmenizdir.

1 Yorum
  1. Baris

    Değerli yazınız için teşekkürler

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.