Realm Royale İnceleme

0

Özellikle son yıllarda oyun sektöründe adından sıkça bahsettiren Hi-Rez Studios, son geliştirdiği oyun “Realm Royale” ile de beklenen ilgiyi yakalamış gibi görünüyor. Temelinde Fortnite ve PUBG oyunlarının mantalitesini içeren Realm Royale, eklediği birkaç ekstra özellik ile bu sektörü bir adım daha ileriye götürmeyi ve iyi bir PUBG alternatifi olmayı denemiş. PUBG’deki karakter sınırlarının oldukça az olduğunu düşünen Realm Royale geliştiricileri, kendi oyunlarına yüzlerce farklı karakter sınıfı ekleyerek oyunun daha da çeşitlenmesini, bu sayede eğlencenin de artmasını hedeflemiş. Oyunun temel mantığı ise PUBG ile oldukça benzer. Oyun çoklu oyuncu temeline dayandığı için tüm oyuncular kapalı bir alana oyun başında atılıyor. Ardından oyuncular, hayatta kalan tek kişi olabilmek için çevreden çeşitli materyaller toplamak adına harekete geçiyorlar. Doğal olarak en iyi materyalleri en kısa sürede toplayan ve savaş yeteneğine sahip kişi oyunu kazanıyor.

 

Oyunu PUBG’den ayıran ve belki de bir adım öne taşıyan özellik de silahların özelleştirilebilir olması. Bu sayede oyuncular, yerden buldukları silahlara kendilerinden bir şeyler katabiliyorlar. Çeşitlilik artınca da oyunun zevki de artıyor. Bir diğer ekstra özellik de binek sistemi. Haritada bulduğunuz belirli canlılara binerek daha hızlı hareket edebilir, sürat açısından rakiplerinize göre avantajlı olabilirsiniz.

 

Oyun 5 Haziran 2018 tarihinde Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanılmak üzere paylaşıldı. PC kullanıcısı herkes, istediği taktirde Steam’e girerek bu oyunu şimdilik ücretsiz olarak indirebilir. Şimdilik dedik çünkü ilerleyen zamanlarda oyuna ilgi bu şekilde devam ederse oyun geliştiricileri oyunu ücretli satma kararı alabilir. Bu yüzden yol yakınken oyunu satın almakta yarar var. Ayrıca şuan oyun Türkçe menü, altyazı veya seslendirme dili desteklemiyor. İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dil seçeneklerinden istediğiniz ile oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.