Reklam Virüsleri Nasıl Temizlenir ?

0

En yaygın kullanılan tarayıcılardan olan Chrome üzerinden anlatacak olursak tarayıcınıza yerleşen bu virüslerden kurtulmak için tarayıcınızdan önce bilgisayarınızı temizleyin.

Bilgisayarınızın “Program Ekle/Kaldır” menüsünü kullanarak yabancı olan ve ne işe yaradığı hakkında hiçbir bilginiz olmayan programları kaldırın.

Ardından Regedit’ten arama yaparak bulunan kayıtları silin.

Chrome tarayıcınızın masaüstü kısayoluna sağ tıklayın ve hedef satırına bakın. Hedef satırında “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” ifadesinden sonra herhangi bir şey yer almaması gerekir. Eğer sonrasında yazan herhangi bir şey varsa silin gitsin.

Tarayıcınızın eklentilerini ve uzantılarını temizleyin. Bunun için de Chrome’un sağ üst köşedeki menüsünden ya da tarayıcınızın adres çubuğuna “chrome://extensions” ve “chrome://plugins” yazarak karşınıza gelen listelerden bilmediğiniz, istemediğiniz, tanımadığınız uygulamaları kaldırmanız gerekir

Bu yöntemler işe yaramadı ise yine uzantıları ve eklentşleri temizlemek için “C:\Users\SİZİNKULLANICIADINIZ\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions” klasörünün içindekilerinin hepsini silin.

[box type=”warning” ]Probleminiz hala çözülmediyse tek çözüm format.[/box]

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.