Samsung Galaxy S4 Format Atma

0

c1528210fe29259f7f7356ec854430a4_large

 

Samsung Galaxy S4 cihazınızda yavaşlama ve donma oluyorsa, uygulama hataları alıyorsanız ve cihazınızın işletim sisteminde çökme durumu varsa format atmak (fabrika ayarlarına geri döndürme) sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Samsung Galaxy S4’te format atmak için üç tane yöntem bulunmaktadır. Şimdi bu yöntemleri açıklayalım;

[box type=”note” ]Format attıktan sonra bütün uygulamalarınız, dosyalarınız ve bilgileriniz silinecektir. Yedekleme yaptıktan sonra format atmalısınız.[/box]

Yöntem 1

Menü-Ayarlar-Gizlilik-Fabrika Ayarlarına Sıfırla bölümünü seçtiğimizde telefonumuz fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Yöntem 2

Bu yöntemde telefonumuzun arama kısmına 27673855# yazıp arama tuşuna basıyoruz. Bu işlemden sonra telefonumuz kapanıp tekrar açılacaktır ve formatlama işlemi başlayacaktır.

Yöntem 3

1-) ilk olarak telefonumuzu kapatıyoruz.

2-) Daha sonra Ana Menü (Home) Tuşu + Ses Yükseltme + Power Tuşuna birlikte basıyoruz. Samsung logosunu görünce ellerimizi tuşlardan çekiyoruz.

3-) .Karşımıza gelen ekranda  Wipe data/Factory Reset kısmını seçip Power tuşuna basıyoruz.

4-) Yes –delete all user data bölümünü seçip Power tuşuna basıyoruz.

5-) Bu işlemleri yaptıktan sonra formatlama işlemi başlayacaktır. Formatlama işlemi bittiğinde karşımıza gelen ekrandan reboot system now diyerek telefonumuzu tekrar başlatıyoruz. Bu işlemlerden sonra telefonumuz fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.