Su Altında Çalışan Mobil Uygulamalar

0

 

 

1374220913

 

Sony, Motim. Technologies adlı firma ile çalışarak kimisi birkaç damlaya ihtiyaç duyan, kimisi ise telefonunuzun tamamen suyun altında olmasına gereksinim duyan uygulamalar geliştirmiş. Mesela Tiny Umbrella ve Rainy-oke ekranınızda birkaç damla su damlattığınızda sizi eğlendirebilecek uygulamalarken birazdan söz edeceğimiz uygulamalar telefonunuz tamamen su içindeyken işe yarar hale geliyor.

 

Goldie

Bu uygulama ile telefonunuzun ekranında bir japon balığı gezinmeye başlıyor; ancak telefonunuz suyun dışındayken bu küçük, sevimli arkadaş mutsuz bir japon balığı oluyor.

Telefonunuzu suya soktuğunuzda ise bu Japon askeri yeniden mutlu mutlu yüzmeye başlıyor.

Baktığınızda işlevsiz gibi duran bu uygulama, telefonunuzu ofis masanızda su dolu bir fanusun içinde bırakmaya cesaret edebilirseniz son derece havalı olabilir.

 

   

Sink Sunk

Telefonunuzun sağa sola yattığını algılayan jiroskopik sensörü ile oynayabildiğiniz oyunların sayısı bir hayli fazla. Bu oyun ise mevzuya yeni bir boyut kazandırıp denizaltı sistemi olan jirospbu gerçekten suyun altında kullanmanıza imkan veriyor.

Bir denizaltıyı yönlendirdiğiniz bu oyunda telefonunuzu suya sokup sağa sola yatırarak denizaltıyı önünüze çıkan engellere çarpmadan mümkün olduğunca ilerletmeye çalışıyorsunuz.

 

Photo Lab

Bu uygulama, telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları biraz daha gerçek bir fotoğrafçı edasıyla işlemenize imkan veriyor.

Bir fotoğrafçının karanlık odasındaki çeşitli solusyonlardan birini seçip telefonunuzu suya sokarak fotoğraf işlediğiniz bu uygulama su altında çalışan en eğlenceli uygulamalardan biri gibi duruyor.

 

Plantimal

Bu uygulama da bir nevi Goldie gibi arkadaşlarınıza hava atacağınız türden.

Bu uygulamayı çalıştırıp telefonunuzu suyun içine attığınızda büyüp yetişen ve pörtlek gözleri ile etrafı kesen bir kaktüs yetişiveriyor.

Sony’nin Xperia Z1S için özel olarak geliştirildiğini söylediği bu uygulamalar aslında her cihaz için ücretsiz olarak indirilebilir durumda; ancak telefonunuzun su geçirmediğine emin olmanız gerekiyor.

 

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.