Vodafone Smart 4 Power Genel Özellikleri

0

vodafone-smart-4-power-inceleme-705x290

 

Operatörlerin kendi markaları için ürettirdikleri telefonların sayısı da en az Samsung’un modelleri kadar çok olmaya başladı desek abartmış olmayız her halde. Turkcell’in T serisi telefonları, Avea Intouch veVodafone Smart serisi.

 

Tasarım

5 inç bir ekranı olan bu telefon 141 mm uzunluğa, 71.4 mm genişliğe, 9.5 mm kalınlığa sahip ve 162 gram ağırlığında .

Ekran

Ekran için Vodafone’un yaptığı açıklama sadece qHD olmasından ibaret.

Ben sonradan bu ekranın 960 x 540 piksel çözünürlük desteklediği bilgisine eriştim.

 

Kamera

5 megapiksellik bir arka kamerası ve VGA ön kamerası bulunan bu telefonun, kamera performansı ile ilgili konuşmanın anlamı yok. Zira Vodafone’un da kamera konusunda bir iddiası olduğunu sanmıyorum.

Ancak unutmayın ki; VGA kamera ile çektiğiniz özçekimlerinizi Facebook’ta, Instagram’da falan paylaşmaya çekinebilirsiniz. (Retrica değil Retro oluyor çünkü VGA ile)

 

Donanım ve Performans

Vodafone Smart 4 Power da kullanıcılarının şikayet etmeden kullanacağı ve uygun fiyata sahip olacağı bir donanım toplamak istemiş ve ortaya 1 GB RAM ve 4 GB dahili hafızaya sahip, 1.3 GHz hızında, 4 çekirdekli bir Cortex A7 işlemci ve Mali 400 grafik işleme birimi bulunduran bir telefon çıkmış.

Diğer özelliklerinden de söz edecek olursak Vodafone Smart 4 Power, 32 GB’a kadar SD kart desteği ve 4G bağlantı imkanı sunuyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.