WordPress Başlangıç Rehberi

0

wordpress-baslangic-rehberi

Bu yazımızda WordPress kullanım rehberi wordpress içerik yönetim sistemini kullanmak isteyen herkesin wordpress’i kullanmadan önce bilmesi gereken bazı pratik bilgileri vereceğiz.

WordPress; popülaritesi yüksek ve tüm dünyada en çok kullanılan içerik sistemidir. Ücretsiz olarak hiçbir şey ödenmeden onbinlerce tema/eklenti indirebilir ve temaları ve eklentileri kolayca  etkinleştirebilirsiniz.

PHP program dili ile yazılmış ve açık kaynaklı bir sistem  olan WordPress bir site kurmak için gerekli olan her şeyi fazlası ile veriyor.

Milyonlarca kullanıcısı olan WordPress içerik yönetim sistemi her geçen gün gönüllülerin de desteği ve açık kaynak kodlu olması sebebiyle eklenen binlerce eklentisi ile en gözde sistem olmaya devam ediyor. Daha şimdiden 40 bin tema seçeneği sunan wordpress günden güne gönüllüler tarafından geliştirilerek daha da gelişiyor.

WordPress içerik yönetim sistemi son derece kolay kullanım menüsü ile dakikalar içinde site yapıp dünyaya yayınlamanıza yardım ediyor.

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan gelişim olanakları ile açık kaynak kodlu yapısı ile wordPress isteyen herkesi bedava web site sahibi yapıyor.

Hiçbir ücret ödemeden kişisel bir site sahibi olmak isteyenler www.wordpress.com adresine giderek oradan ücretsiz bir blog sayfası edinebilirler. Daha profesyonelce kalıcı birsite sahibi olmak isteyenler için ise durum biraz farklı. Bu kişilerin öncelikle bir host firmasından hosting almaları gerekli. Daha sonra da bir domain almak gerekiyor. Uzun yıllar boyunca daimi kalacak bir web siteniz olsun istiyorsanız kaliteli bir host firmasından 3-6 aylık ya da 1 yıllık sınırsız paketler alabilirsiniz. Domain adı 1 yıllık olarak satın alınmaktadır. WordPress içerik yönetim şablonu zaten bedavadır.  Konu sınırı olmadan her konuda sınırsızca makale girebileceğiniz bu sistem sizin sanal dükkanınız olacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.