Xiaomi Mi 6 İnceleme

1

Her ne kadar “amiral gemisi katili” tabiri OnePlus’ın üzerine yapışmış olsa da, Xiaomi’nin de ondan pek aşağı kalır yanı olmadığı açık. Özellikle geçtiğimiz sene Xiaomi Mi 5 ile ülkemizde adından epey bahsettirmiş olan Xiaomi, bu defa Mi 6 ile yeni bir dalga daha yaratmaya hazırlanıyor. Mi 6, çıplak gözle iyi görünen 1080 piksel çözünürlükte görüntü sunan 5.15 inç ekrana sahip. Telefonun piksel yoğunluğu, Galaxy S8’le kıyaslandığında kağıt üzerinde o kadar iyi değil, ancak telefonu kullanırken bunun farkına varmıyorsunuz.

Mi 6’da işletim sistemi olarak güncel Nougat görüyoruz. Android 7.1.1 sürümünün özelleştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza yine MIUI arayüzüyle çıkan Mi 6, MIUI 8.0 sürümünü kullanıyor. Hazır yeri gelmişken, Mi 6’nın pil ömründen de bahsedelim. Mi 6’nın bataryası 3350 mAh kapasitesinde. Bu da ondan oldukça uzun bir pil ömrü beklememizi gerektiriyor fakat beklentileri karşılıyor.

Mi 5’te Snapdragon 820 varken, Mi 6’da ise Snapdragon 835 işlemci yer alıyor. Ayrıca telefonda 6 GB RAM görüyoruz. Grafik birimi olarak ise Adreno 540 bulunuyor. Mi 6’da normal ve geniş açılı 2 kamera yer alıyor. Her ikisi de 12 MP iken, ana kamerada f/1.8 diyafram ile 4 yönlü optik imaj sabitleyici yer alıyor. Sahip olduğu özelliklerle halihazırda amiral gemisi telefonların tüm özelliklerini sunan Mi 6, ekonomik fiyatıyla da kullanıcıların ilgisini çekiyor.

1 Yorum
  1. Cahit

    Kamerası gündüz çekimlerinde çok çok iyi ama gece çekimlerinde berbat bir kalite sunuyor. Yinede fiyatına göre idare eder tam bir fiyat/performans ürünü

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.