Youtube Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

0
Youtube Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Youtube canlı yayın yapmanın en kolay ve en aktif yollarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli web sayfaları aracılığıyla yapılan canlı yayında sorunsuz bir şekilde kullanım mümkündür. Hangout gibi web siteleri ile Youtube üzerinden canlı yayın yaparak gmail hesabınız ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsinz. Youtube platformunda her açılan kanala aktif bir telefon numarası ile aktivasyon yapmak gereklidir.
Youtube canlı yayın seçeneği için bir gmail hesabı ile plus.google.com’dan giriş yaparak Canlı Hangout’ a tıklamak gereklidir. Hesabı entegre şekilde bağladıktan sonra YouTube kanalınıza 15 dakikadan fazla video yüklemek için ve canlı yayın yapmak için de kanalınızı bir telefon ile bağlantılı yapmanız şarttır. Hesabınızı doğrulandıktan sonra Hangout On Air sayfasından yayın başlığı yazarak varsa size eşlik edecek olan kişilerin de gmail hesaplarını yazarak davet linki gönderebilirsiniz.
Youtube canlı yayın için yayını başlat butonu ile aktif ve canlı bir yayını anlık olarak başlatabilirsiniz.
Youtube canlı yayın linkini çeşitli web sitelerinde yayınlamak için embed kodu kullanarak Youtube üzerinden kaynak alabilirsiniz. Hatta logo veya amblem kullanmak için de yayına bağlandığınız siteden kontrol ederek canlı yayınınızı kişiselleştirebilirsiniz. Bu şekilde dünyanın neresinde olursanız olun anlık ve canlı olarak milyonlarca kişiye erişim şansına sahip olabilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.