Beyaz Eşyaların Temizliği Nasıl Yapılmalı?

0

Beyaz Eşyaların Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Beyaz eşyalar evlerimizde insan gücünden yararlanmadan tüm işlerimizi yapmış olan eşyalarımızdır. Mutlaka her evde bulunan beyaz eşyaların tümü insan yaşantısını kolaylaştırmak amacı ile kullanılmaktadır. Hiçbir şekilde çamaşır makinesi olmayan, bulaşık makinesi bulunmayan, buzdolabı olmayan ev bulunmamaktadır. Zira bunlar eşya hususunda neredeyse günümüzde hayati değeri olan cihazlar kapsamına girmektedir. Dayanıklı eşyalar kapsamında beyaz eşya firmaları tarafından üretilmekte olan beyaz eşyalar kullanıcı hatası veya bazı zamanlarda kullanım ömrünün aşılması nedeni ile arıza gösterebilir. Fakat temiz kullanılan beyaz eşyalar düzenli olarak temizlendiğinde ve bakımları da düzenli bir şekilde yapıldığında kullanım ömürleri aşsa da sağlam olarak kullanılabilmektedir. Daha iyi bir şekilde beyaz eşya kullanmak ve daha uzun kullanım ömrüne beyaz eşyaların sahip olması için beyaz eşyaların temizliği oldukça önemlidir. düzenli bir şekilde tam gerektiği gibi temizlenen beyaz eşyalar çok da fazla beyaz eşya tamiri ihtiyacı duymamaktadır. Beyaz eşya temizliği nasıl yapılmalı? Beyaz eşya temizliği yapılırken neler kullanılmalıdır?

Beyaz Eşya Temizliği

Beyaz eşya servisi olarak siz değerli hemşerilerimize beyaz eşya temizliği yapılırken hangi malzemelerin kullanılacağı ve bu malzemeler kullanılırken nasıl bir şekilde beyaz eşya temizliği yapılması gerektiği hakkında bilgiler verelim.

  • Beyaz eşyaların sık bir şekilde paslanmaya ve çok yağlanmaya karşı temizliklerinin yapılması gereklidir.
  • Beyaz eşyaların temizliği yapılırken kimyasal madde içeren yağ sökücü, çamaşır suyu, katı ovucu maddeler, bulaşık teli ve sert yüzeyli bulaşık süngeri kullanılmamalıdır. Bu kimyasal içeren deterjanları kullanmak beyaz eşyaların yüzeylerinin deforme olmasına neden olur.
  • Beyaz eşyaların temizliğinde sirke, karbonat gibi doğal olan malzemeler kullanılarak temizlik yapılmalıdır.
  • Beyaz eşyaların yapılan temizlikleri sürecinde beyaz eşyalar çok hızlı çekilip itilmeden temizlikleri yapılmalıdır.
  • Temizlik aşamasında ilk önce ılık su ve duru sabun sirke ve karbonat ile temizlik yapıldıktan sonra yüzey çizmeyen bezler ile iyi bir kurulama mutlaka yapılmalıdır.
  • Beyaz eşyaların kullanım ömürlerini uzatmak için bakım mutlaka yılda bir kez tüm beyaz eşyalar için yapılmalıdır. Beyaz eşya bakımı için 0232 271 71 15 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Kaynak: http://www.iyetkiliservis.com

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.