Oyun Hesaplarını Hacker’lara Karşı Koruma

0

hacker

 

Popüler olan her alanda olduğu gibi oyun dünyasında da güvenlik çok önemli bir konu. Acemi ya da dikkatsiz kullanıcıları gözüne kestiren kötü amaçlı insanlar, aylarca, hatta yıllarca emek verilerek oluşturulan oyun hesaplarına kısa sürede el koyabiliyorlar. Bununla da kalmayıp yeri geldiğinde insanların bir anlık dalgınlığında faydalanarak cüzdanlarına bile göz dikebiliyorlar.

 

1 – Güncel bir antivirüs programı kullanmak

Saydığımız tüm bu maddelerin ardından en önemli ve gerçekleştirilmesi en kolay olanı ise elbette antivirüs programı kullanmaktır. Üstelik sadece bilgisayarınızda değil, internete bağlanan her cihazda kurulu olması gereken bir programdır, antivirüs.Antivirüs konusunda size avast öneriyoruz sizi koruyacaktır.Avastı buradan indirebilirsiniz.

2 – Güvenli şifre oluşturmak

Meşhur oyun karakteri, kendi isminiz ya da sözlükte rastlanılacak kelimelerden şifre oluşturmak son derece hatalı bir yaklaşım. İçerisinde harf ve sayı içeren şifre oluşturma yöntemi, hem tavsiye edilen hem de en çok kullanılan seçeneklerden. Tabii burada da dikkat edilmesi gereken konular var. Örneğin, “sifre123” gibi tahmin edilmesi kolay alternatifleri tercih etmek son derece yanlış. Öte yandan, ‘I’ harfi yerine ‘1’ sayısının kullanılması ya da ‘S’ harfi yerine ‘5’ sayısının kullanılması gibi teknikler de güvenlik açısından hiçbir öneme sahip değil.

3 – Spam mesajlarına dikkat etmek

Mail, sosyal medya, kısa mesaj, açık arttırma siteleri, forum ve benzeri internet sitelerinde sıklıkla karşılaşılan ve otomatik olarak gönderilen, “spam” iletilere özellikle dikkat etmek gerekmektedir.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.