Windows Defender
Kullanıcılar ekstra güvenlik programları kullanmayı tercih etse de Windows 7 kendi içinde bir anti-malware (zararlı yazılım) programı ile geliyor. Tüm Windows 7 paketlerinde bulunan Windows Defender çoğu kullanıcı için yeterli bir koruma sağlıyor ve doğal olarak Windows 7 ile gayet uyumlu.

 

Spybot Search & Destroy

Spybot Search & Destroy en popüler ve en iyi anti spyware programlarından biri. Windows 7 ile gayet uyumlu çalışıyor. Sistem bağışıklığını açabilir tarama işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Ad-Aware

Belki de ne çok tercih edilen casus yazılım temizleme programı olan Ad-Aware, yapımcısı Lavasoft’un da açıkladığı gibi Windows 7 ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

 

Malwarebytes’ Anti-Malware

Malwarebytes, Ad-Aware ve Spybot kadar popüler olmasa da oldukça etkili ve başarılı bir program. Ücretsiz versiyonunda gerçek zamanlı koruma bulunmuyor ama zararlı yazılımları taramak için oldukça etkili.

 

Spyware Blaster

Spyware Blaster diğer anti-spyware programlarından farklı bir biçimde çalışıyor. Spyware Blaster programı bilinen casus yazılımlara karşı koruma sağlayan ve sürekli açık olması gerekmeyen bir kalkan olarak düşünebilirsiniz. Sadece güncelleme için çalıştırmanız gerekiyor. Spyware Blaster programı Active X kontrolleriyle ilgili casus yazılım listesini engelliyor ve çalışamamaları için kayıt defterinde işaretliyor.