Raft İnceleme ve Sistem Gereksinimleri

2

Yeni ve sıra dışı bir hayatta kalma oyunu oynamak ister misiniz? 23 Haziran’da çıkış yapan Raft, size oldukça güzel bir hayatta kalma oyunu deneyimi sunuyor. Steam fiyatı 31 TL olan oyunu alarak bu maceraya siz de dahil olabilirsiniz. Oyunda ilk bakışta dikkat çeken bir diğer nokta da yeni çıkan diğer oyunlara göre oldukça düşük bir boyuta sahip olması. Kısaca oyunu yüklemek ve maceraya atılmak için uzun süre beklemenize gerek kalmıyor.

Raft son dönemlerde yükselişe geçen hayatta kalma oyunları arasına oldukça hızlı giriş yaptı. Henüz erken erişim döneminde olan oyuna, 2×2 birim boyutunda küçük bir salda başlıyorsunuz. Denizin ortasında olduğunuz için de kısa sürede harekete geçmeniz ve sizi hayatta tutacak materyallere erişmeniz gerekiyor.

Oyunun başında elinizdeki ip yardımıyla çevredeki eşyaları topluyorsunuz. Düzenli aralıklarla ortaya çıkan bu eşyalar; tahta, plastik, ip ve diğer birçok yararlı malzeme olabiliyor. Asıl hedefiniz ise olabildiğince hızlı bir şekilde gerekli malzemelere ulaşarak; salınızı daha dayanıklı ve daha kapsamlı bir sığınak haline getirmek.

Siz salınızı geliştirme işiyle meşgul olurken, çevrenizde dolaşıp duran bir köpek balığı da peşinizi bırakmıyor. Bazı zamanlar inşa ettiğiniz sala saldıran bu canlı eğer saldırısını engellemezseniz; salınıza büyük zararlar verebiliyor. Bu yüzden başlarda yaptığınız bir mızrak, size fazlasıyla yarar sağlayacaktır.

Oyunda birçok şey geniş kapsamlı düşünülmüş. Bu yüzden açlık ve susuzluk değerleriniz de size bir başka risk faktörü sunuyor. Kısa sürede yemek elde etmezseniz veya tatlı su temin edebileceğiniz sistemleri kurmazsanız; maceranız çok uzun sürmüyor. Kaliteli yemekler üretmek için bir olta yapmalı ve üzerinde bir şeyler pişirebileceğiniz mekanizmalar kurmalısınız.

Temel hayati şeyleri tamamladıktan sonra, daha büyük hedeflere doğru yelken açma vaktiniz geliyor. Bir kürek yapmak bu işin ilk adımı oluyor. Bu sayede salınıza yön verebiliyor ve daha farklı eşyalara ulaşmak için denizde ilerleyebiliyorsunuz.

Raft oyununda sizi hayatta tutacak önemli şeyleri tamamladıktan sonra her şey hayal gücünüze kalıyor. Büyük bir gemi inşa ederek okyanuslara açılabilir, daha büyük besin kaynaklarına ulaşabilirsiniz. İsterseniz de çeşitli mekanizmalarla; konforlu bir hayat için hayal ettiğiniz her şeyi inşa edebilirsiniz. Kısaca bu oyun, hayatta kalma türünde istenileni fazlasıyla veriyor. Hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız, bu oyunu da mutlaka denemelisiniz.

Raft Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10 64-bit işletim sistemi
 • İşlemci: 2.6 GHz çift çekirdek veya benzeri işlemci
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 500 serisi ve benzeri ekran kartları
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: İnternet bağlantısı gerekli
 • Depolama: 3 GB kullanılabilir boş alan
2 Yorum
 1. yusuf

  işlemci AMD A8-4555M APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.60GHz 4gb ram 64 bit windows 10 ekran kartı AMD radeon hd 7600G 2795 mb ekran kartı kaldırır mı

  1. Onur Ciğerci

   Merhabalar, tahmini olarak oyunu düşük ayarlarda kasmadan oynayabilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.