Tüm Android cihazların %25′i KitKat Oldu

0

xandroid

 

Google, Ağustos ayı için Android yayılma raporunu kamu oyu ile paylaştı. Google’ın yayınladığı raporda sürpriz olmayan bir şekilde Android’in son sürümü Android KitKat yayılımını sürdürüyor.Hatta tüm Android cihazların neredeyse %25′nin KitKat olduğu açıkça görülüyor.

Google’ın Ağustos ayı Android raporlarında 4.4 KitKat’ın ardından en çok kullanılan Android sürümlerinin Android 4.1 Jelly Bean ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich olduğunu görüyoruz. Ancak bu iki versiyonda Ağustos ayı içerisinde önemli ölçüde kayıp yaşamış. Bunun yanı sıra Android 4.2 ve Android 4.3 Jelly Bean’in hafif bir artış yaşadığı da görülüyor.
Android 2.3 Gingerbread’in %11.4 , Android 2.2 Froyo % 0.7 paya sahip olması da bir diğer ilgi çekici detay olarak karşımıza çıkıyor.
Android Eylül Yayılma raporunda ise herhangi büyük bir değişiklik ön görülmüyor. Android 4.4 KitKat’n yükselişinin devam etmesi ve diğer eski versiyonların paylarının azalması bekleniyor. Android L versiyonunun yayınlanmasının ardından dengelerin nasıl değişeceği ise şuan için pekte öngörülemiyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.